szukaj:

Modlitwa do Błogosławionego Jana Pawła II

Menu
W małej ojczyźnie
W dużej ojczyźnie
W Europie
Listy do przyjaciół
o sobie
woda

Prawica RP w PT
Radni V kadencji
inne
forum
strona główna
katalog stron
kontakt
Inne
działy artykułów
subskrypcja
informacje o nowych wersjach na twój mail!
Statystyki
userów na stronie: 0
gości na stronie: 1
Artykuły > W małej Ojczyźnie > Peregrynacja Nadziei?

Takim zapytaniem chciałbym wyrazić pewną nadzieję – oczekiwanie. Zbieram się do tego, cały wrzesień. O czym mowa? O V Festiwalu Nadzieja i o Peregrynacji kopii Cudownego Obrazu Matki Bożej Królowej Polski. Oba te wydarzenia miały, u nas w Piotrkowie, miejsce we wrześniu 2009. Gazety oględnie odnotowały... raczej z marszu. Serwisy internetowe nie licząc ePiotrków i nasz, pominęły te wydarzenia.

A szkoda. Festiwal, w szczególności historyczna Peregrynacja poruszyły najszersze rzesze Piotrkowian. Pokazał się w pełnym zapracowaniu - katolicki laikat. W trudnym czasie totalnej indoktrynacji wszechobecnych reklam, partyjnych spotów, Pijarowskiej wieży Babel, schowaliśmy się w domowej i środowiskowej niszy. A tu, okazuje się, że Kościół, że nasza narodowa maryjność jest wstanie poruszyć nasze serca i siedzenia. Mało z własnej nie przymuszonej woli angażujemy się w przygotowanie Festiwalu Nadzieja – jednostki i w przygotowanie logistyczne przygotowanie Peregrynacji... dziesiątki. Masowo uczestniczymy w Misjach przygotowujących do Nawiedzenia, dajemy świadectwo naszej wiary... i gniemy w szarej codziennej masie. Trudno nas znaleźć, nie liczymy się. A to my jesteśmy podatnikami i ofiarami wojenek na górze.

Chciałbym wyrazić oczekiwanie, że:

 • Liderzy Festiwalu Nadzieja, w ciągu codziennej pracy, będą podejmowali próby nawiązywania współpracy, które spowodują to, że Festiwal będzie wydarzeniem – karnawałem całego piotrkowskiego laikatu.
 • Forum Ruchów Katolickich znajdzie liderów, którzy wskażą drogi sformalizowania, co pozwoli na nadanie odpowiedniej ranki w publicznej debacie.
 • Piotrkowa Pielgrzymka wyposażona i zabezpieczona powołaną Fundacją otrzyma finansowe, logistyczne i duszpasterskie zabezpieczenie całorocznej pracy.
 • ....

  To są zadania trudne acz możliwe. Konieczne, jak chodzi o lokalne miejskie budowanie społeczeństwa obywatelskiego a i droga... do zachowania tożsamości kulturowej i narodowej w eurokołchodzie.

  witold k

  Powiązane: Obraz 30 września 2009

 • komentarz[0] |

  ˆ 2002-2017 Witold Kowalczyk. Wszelkie prawa zastrzeżone.
  0.016 | powered by jPORTAL 2 & UserPatch