szukaj:

Modlitwa do Błogosławionego Jana Pawła II

Menu
W małej ojczyźnie
W dużej ojczyźnie
W Europie
Listy do przyjaciół
o sobie
woda

Prawica RP w PT
Radni V kadencji
inne
forum
strona główna
katalog stron
kontakt
Inne
działy artykułów
subskrypcja
informacje o nowych wersjach na twój mail!
Statystyki
userów na stronie: 0
gości na stronie: 1
Artykuły > W małej Ojczyźnie > "Prawica Razem" - czy może być nową nadzieją?
Z komunikatu Radia Piotrków. STOWARZYSZENIE MA NOWE WŁADZE 15.03.2004 "Walne zgromadzenie członków Stowarzyszenia "Prawica Razem" wybrało władze. Jedynym kandydatem na przewodniczącego był Krzysztof Chojniak. Delegaci wybrali także Radę Koordynacyjną. W jej skład weszli Gabriela Burzyńska, Krzysztof Kurczyna, Paweł Redka, Krystyna Słomka i Zbigniew Włodarczyk. Zgodnie z regulaminem Stowarzyszenia, Radę uzupełniają prawicowi radni samorządowi z powiatów grodzkiego i ziemskiego: Michał Rżanek, Marian Błaszczyński, Piotr Masiarek, Jerzy Królikiewicz, Andrzej Jaros i Tadeusz Ślęzak."

Wysłuchałem też rozmowę nowo wybranych liderów Prawicy Razem z redaktorom w/w radia i pouczyłem ciepły orzeźwiający wiatr. Podtrzymuję, wszystko co do tej pory zamieściłem w tekstach na tej stronie a odnoszące się do spraw lokalnych, także w listach do przyjaciół i uważam, że: należy z nadzieją przyjąć prawny i realny byt jakim jest Stowarzyszenie "Prawica Razem".

Osobiście wyrażam oczekiwanie, że "Prawica Razem" to przede wszystkim kierunek działania i na pewno przyniesie oczekiwane owoce. A ja nie będę już mógł więcej napisać, prawica razem - czyli osobno.Wyrażę nadzieję, że kierownictwo stowarzyszenia PR nie zostanie samo i nie wyalienuje się, ponieważ aktywność członków będzie wszechobecna i doprowadzi do masowości stowarzyszenia. Dotknie jak największą część naszej codzienności i pokaże nadzieję czy choćby plan działania. Liderzy stowarzyszenia wykreują nową wartość medianą, nie będą mówić, że szykują się do władzy.

Władza dziś, to tyle co stołki dla kolegów. Stowarzyszeniu zapewne chodzić będzie o uczciwą, jawną i kompetentną administrację na każdym poziomie małej Ojczyzny. Stowarzyszenie zapewne poradzi sobie z tzw. personami - osobami, o których istnieniu chciałoby zapomnieć, a którzy są i winni być moim zdaniem wykorzystani. Być może jako głos starszyzny wedle określonej formy i zasady. Środowisko PR, przedstawi autentyczną propozycję społeczeństwa obywatelskiego, które realizując się pod patronatem Rady Miejskiej kolejnych kadencji, pokaże na czym polega autentyczna samorządność. Liderzy innych środowisk staną na wysokości zadania i umożliwią powstanie takiego organizmu.

Reasumując uważam, że "Prawica Razem" jest przede wszystkim propozycją, z której można skorzystać.

Piotrków Trybunalski, 18 marca 2004

Witold K

komentarz[0] |

ˆ 2002-2017 Witold Kowalczyk. Wszelkie prawa zastrzeżone.
0.028 | powered by jPORTAL 2 & UserPatch