szukaj:

Modlitwa do Błogosławionego Jana Pawła II

Menu
W małej ojczyźnie
W dużej ojczyźnie
W Europie
Listy do przyjaciół
o sobie
woda

Prawica RP w PT
Radni V kadencji
inne
forum
strona główna
katalog stron
kontakt
Inne
działy artykułów
subskrypcja
informacje o nowych wersjach na twój mail!
Statystyki
userów na stronie: 0
gości na stronie: 2
Artykuły > W małej Ojczyźnie > Nagroda 800 lecia Piotrkowa Trybunalskiego

Prezydent miasta ustanowił szczególną nagrodę. Rada projekt zatwierdziła. Powołana komisja konkursowa laureatów wybrała. W dniu 1 czerwca 2007, na inaugurację Dni Miasta, Prezydent odznaczył pierwszych laureatów tej Nagrody. To bez wątpienia ważne dla miasta wydarzenie. Kolejny krok przygotowujący nas do wielkiego Jubileuszu miasta.

Informacja o wybranych laureatach ukazała się już dawno. Zaprotestowałem. Następnie zapoznałem się z dokumentacją przygotowującą i powołującą nagrodę do życia. Przeprowadziłem telefoniczną rozmowę z osobą z komisji konkursowej – podłamałem się. Posłałem kilka meili. Z uchwały, regulaminu, ze składu osobowego komisji wyłaniającej laureata, uhonorowanych laureatów, bije modnym ostatnio hasłem TKM. No cóż dopust Boży. Nie mogę jednak przejść na tym do porządku. Nie mogę... tak mam. Wyobrażę sobie zatem jak to wygląda jeśliby wyeliminować TKM.

Ano:

 • w uchwale czytam... „Stając w pokorze przed wiekową historią trybunalskiego grodu ustanawia się Nagrodę, której celem jest oddanie szacunku miastu i jego mieszkańcom”
 • w regulaminie czytam... „zasadniczym celem Nagrody jest oddanie czci i szacunku mieszkańcom miasta... wczoraj, dziś, jutro”
 • w składzie komisji konkursowej znajduje znamienite nazwiska niezłomnych Piotrkowian..., ze wszystkich stanów.

  Nagrody A.D. 2007 a więc pierwsze, zostały uroczyście złożone w Muzeum, jako stała ekspozycja.

 • Pierwszą nagrodę dostali Piotrkowianie, którzy na przestrzeni wieków budowali oblicze miasta... duchowni, powstańcy, rzemieślnicy, urzędnicy.
 • Drugą Ci Piotrkowianie, którzy zachowując w sercach i rodzinach narodowy patriotyzm i wiarę przenieśli nas przez hitleryzm, komunizm i stan wojenny.
 • Trzecia leży w gablocie i czeka na laureata A.D 2008.

  1 czerwca 2007

 • komentarz[0] |

  ˆ 2002-2017 Witold Kowalczyk. Wszelkie prawa zastrzeżone.
  0.012 | powered by jPORTAL 2 & UserPatch