szukaj:

Modlitwa do Błogosławionego Jana Pawła II

Menu
W małej ojczyźnie
W dużej ojczyźnie
W Europie
Listy do przyjaciół
o sobie
woda

Prawica RP w PT
Radni V kadencji
inne
forum
strona główna
katalog stron
kontakt
Inne
działy artykułów
subskrypcja
informacje o nowych wersjach na twój mail!
Statystyki
userów na stronie: 0
gości na stronie: 1
Artykuły > W dużej Ojczyźnie > O komunistycznej bezpiece raz jeszcze...

Już nikt, nie ma wątpliwości, że komunistyczna bezpieka to wrzód na naszej... A niegdysiejsi obrońcy owych, będą im medialnie emerytury miast biznesów.... pomniejszać. Szczególnie jestem ciekawy orzeczeń sądów w wojewodzie polskim jak i w brukselskiej centrali. Bo przecie oczywistym jest, że hurtowo odwołają się do sądów i trybunałów. Mają tam też swoich synów i córki..., warto nie zapominać. Przypominam przy tym, że to zachód ich szkolił i do kierowniczych stołków poprzywiązywał. Teraz tę żabę dostanie w spadku.

Chcę na podstawie, tak własnych spostrzeżeń... obserwacji swoich, że tak ich nazwę... oficerów, kierowników, tajniaków zwykłych kapusi. Także przekazów taty... lata pięćdziesiąte XX wieku. Jak i obserwacji chowanych skandali na górze. Pokazać, że:mamy do czynienia z materiałem pasożytniczym. Po dzień dzisiejszy uważają oni, że skoro nie ma talonów i sklepów za firmanami, to muszą sobie sami radzić... robili to: pod osłoną junty wojskowej, po 1989 roku. Po „nocnej zmianie” 1992 - na masową skalę. Robią po dzień dzisiejszy. Liczę na to, że kiedyś na przykładach np. lokalnych, odbędzie się dyskusja na ten temat. A to ciekawy temat... zjawisko.. niektórzy nazwaliby ich wolnorynkowcami i nie zawsze nietrafnie. Europejskie instytucje badające stan skorumpowania gospodarki i polityki już raportów nie ślą... Zwracam tu uwagę, że wtedy kiedy słały to robiły to... wedle wytycznych. Miał kiedyś ktoś (choćby minister od kasy) pretensje, że zachodnie firmy zmieniają nazwy i regony... po to żeby znów załapać się na zwolnienia podatkowe. Jakieś spłaty długów realizowały się...

I to jest jedna strona medalu. W pierwszym akapicie użyłem sformułowania Cytuję: „emerytury miast biznesów... pomniejszać”. Dlaczego problem bezpieki jest, przez tyle lat, nierozwiązany.

 • Po pierwsze dlatego, że.. jak powiedział generał Kiszczak. Cytuję z pamięci: „jeśli nasze bezpieczeństwo nie będzie gwarantowane to dzisiejszym liderom opozycji aureole z głów po spadają”. Dziś wiemy, że nie tylko Bolka to dotyczyło. Towarzystwo wie, że szydło z wora wyjść musi. Musi to się jednak odbyć pod ich kontrolą...., że wspomnę: 13 grudnia roku pamiętnego, mecenasa Siłę Nowickiego - 1985, Nocną Zmianę, Czy 2007 rok - ukręcanie karku Pis-oi. Czego aż tak bezpieka pilnuje: interesów, głów i miejsca w historii.
 • Po wtóre. Najmocniej i najskuteczniej bezpieka umocowała się w biznesie. Dla przykładu... co wszyscy wiedzą, firmy ochroniarskie. Jeśli się przyjrzeć znajdziemy pajęczynę. Tu nie ma obawy o aureolę... jest obawa o katastrofę. Jest fundamentalny problem np. dla wolnorynkowców. Czy wypełnienie rynkowej niszy, przy pomocy nieformalnych powiązań polityki i ubecji należny zostawić w spokoju, czy też nie. Jeśli nie to jak wyrównać zachwianie w rynku, rozwiązać gordyjski węzeł. Powstające biznesy w latach przełomu korumpowały ludzi. Doprowadziły do bardo zlej kondycji społecznej.

  Co jest wspólne, narodowe, że tak powiem. Zwracam uwagę, ze wskazany problem nie jest nazywany po imieniu. Widzimy go w krzywym zwierciadle: partyjniactwa, ideologii, walki o koryto, wojny medialnej. Tym czymś jest to co pokazuje nasz niewątpliwy awans. Niestety wybiórcze... propagandowe pokazywanie form rzekomego rozwiązywania sprawny... np. pomniejszanie emerytur, jest spełnianiem ubeckich pierwszoligowych, warunków wychodzenia szydła z wora. Trudno w tych warunkach zobaczyć nasz awans. Ubecja w przeciwieństwie do Solidarności zbiera swoje trupy, swoich rannych... pozbiera emerytów. Usilnie poszukuje takowych po drugiej stronie polskiej barykady. Ma tu wielkie osiągnięcia, że na Piotrków Trybunalski spojrzeć każe... Niestety, robi to doskonale, czym spowalnia własną agonię i zakwasza życie publiczne. Interesuje mnie czy PO skutecznie przeprowadzi projekt i kiedy uruchomi następny i jaki.

  witold k

  11 października 2008

 • komentarz[0] |

  ˆ 2002-2017 Witold Kowalczyk. Wszelkie prawa zastrzeżone.
  0.017 | powered by jPORTAL 2 & UserPatch