szukaj:

Modlitwa do Błogosławionego Jana Pawła II

Menu
W małej ojczyźnie
W dużej ojczyźnie
W Europie
Listy do przyjaciół
o sobie
woda

Prawica RP w PT
Radni V kadencji
inne
forum
strona główna
katalog stron
kontakt
Inne
działy artykułów
subskrypcja
informacje o nowych wersjach na twój mail!
Statystyki
userów na stronie: 0
gości na stronie: 1
Artykuły > W dużej Ojczyźnie > Niesiołowski
Wytrzepywanie polskich zaszłości.

Sprawa jest poważna... może kiedyś... więcej. Z obowiązku zwrócę jedynie uwagę, że klaps jaki w tych dniach dostał hrabia Niesiołowski (z sejmowej mównicy) coś nam pokazuje. Mowa o słowie posła Kaczyńskiego na temat wsypania przez ówczesnego terrorystę (próba spalenia muzeum Lenina) Stefana Niesiołowskiego narzeczonej i nie tylko... na przesłuchaniu przez komunistyczną bezpiekę. (Proszę porównać sytuacje Niesiołowskiego Poronin, do braci Kowalczyków Częstochowa)

Co nam pokazuje:

 • Po pierwsze zobaczymy czy polskie sądy wyżej sobie cenią poprawność polityczną niż uznawanie roszczeń poszkodowanej. Czy ówczesna narzeczona otrzyma satysfakcję przed polskim sądem w sprawie przeciwko Stefanowi Niesiołowskiemu.
 • Po kolejne. Złamanie późniejszego dyżurnego antykomunistę przez śledczych w spr. Poronina jest powszechnie znane. Środki musowego przekazu akcji o tym nie robiły.
 • Stefan Niesiołowski przez cale lata dziewięćdziesiąte, jeździł sobie jak po burej suce, po ówczesnych na nowo układających się po "magdalence" komuszkach. Aż to czasu lustracji.
 • Obecnie jeździ sobie po ostatniej parlamentarnej szansie na wyświetlenie historii - PIS-ie. Ciekawe. Jeśli parlament nie uporządkuje tej sprawy zrobi to ulica. Nie pomogą środki masowego rażenia. Już stają w rozkroku.
 • Do chichotu historii należny zaliczyć to, że córka pułkownika komunistycznej bezpieki TW Stokrotka staje się obrończynią spuścizny solidarnościowej, ze wskazaniem na Niesiołowskiego.
 • Nikt na poważnie nie zajmuje się obecnym wpływem ówczesnej bezpieki na życie publiczne, polityczne gospodarcze. Czy ktoś ustali decydenta akcji w obronie marszałka, czy byłaby akcja gdyby tak daleko nie zaszedł.
 • Jeden z liderów RUCHU senator Czuma wskazuje, że i PIS nie jest wolny od przefarbowanej bezpieki. Potwierdza to istnienie swego rodzaju pajęczyny wymagającej analizy i refleksji. Pokazuje markowany antykomunizm PIS-u.
 • Wskazuje, że główne obecnie polityczne siły prowadzą między sobą prywatną bitewkę ku uciesze tych, którzy raczej nie powinni się cieszyć. To, z kolei, że w dalszym ciągu cieszą się... źle wróży naszej przyszłości. 

  Reasumując. Dobrze się stało, że marszałek Niesiołowski został pokazany w pełnym świetle. Przy okazji... media dostają małpiego rozumu. Broniąc gościa pogrążają go. Mogliśmy zobaczyć kto go bronił. Zresztą... był ostrzegany. Nie możemy się dziwić, że takie sytuacje następują. To dobrze, że następują. Skoro dzieją się na górze to i zejdą na dół. Na dole są bardziej potrzebne.

  Wikipedia

  witold k

  5 grudnia 2008

 • komentarz[0] |

  ˆ 2002-2017 Witold Kowalczyk. Wszelkie prawa zastrzeżone.
  0.016 | powered by jPORTAL 2 & UserPatch