szukaj:

Modlitwa do Błogosławionego Jana Pawła II

Menu
W małej ojczyźnie
W dużej ojczyźnie
W Europie
Listy do przyjaciół
o sobie
woda

Prawica RP w PT
Radni V kadencji
inne
forum
strona główna
katalog stron
kontakt
Inne
działy artykułów
subskrypcja
informacje o nowych wersjach na twój mail!
Statystyki
userów na stronie: 0
gości na stronie: 1
Artykuły > W dużej Ojczyźnie > Zadośćuczynienie za internowanie
To obecnie temat, który jest, bo powinien - obiektem publicznej debaty. Na wstępie jasno i kategorycznie trzeba stwierdzić, że Junta Wojskowa w 1981 roku wystąpiła przeciwko Obywatelom. Żaden Stan Wojenny. To była najzwyklejsza Junta Wojskowa. A dlaczego:
 • Ano, dlatego, że znaczna część politycznej opozycji to goście, których się bano. To osobnicy, za którymi stali możni z późniejszego Eurokołchozu.
 • Dlatego, że już w 1981 roku wielu młodych komunistów było wyszkolonych i utytułowanych przez ośrodki, które wcześniej zadłużyły polską gospodarkę.
 • Towarzystwo, przy pomocy bezpieki liczyło na przechytrzenie wstrętnego kapitalizmu. Kapitalistami byli i mieli pozostać możni lokalnego komunizmu.
 • To się udało.

  Komentuję owe zadośćuczynienie, bo poczuwam się w obowiązku, bo jest kierowane do mnie zapytanie. Ustawodawca podejmujący temat, tak mi się wydaje, robi to ze względu na swego rodzaju kac moralny. Należy w tym miejscu przypomnieć jak komuna uwłaszczała się na: bankach, firmach, (wymowny jest tu PEFRON) koteryjnych układach... przejmowaniu rynku. Może kiedyś ktoś poda, na jaką kasę przerobili naród polski. Nie można w tym miejscu nie wspomnieć na porozumienie nazwane Okrągłym Stołem. Pozostał owy kac. Tysiące internowanych, skazanych... takich... jak ja. Tych jest najwięcej. Pewnie tym ostatnim też kiedyś ktoś coś rzuci.

  Widziałem jak moi koledzy wili się. Nie wiedzieli czy wystąpić o odszkodowane czy nie wystąpić. Byli tacy, których trzeba było wielokrotnie namawiać do złożenia stosownych dokumentów. Jaki % ustawowo określonych złożył, nie wiem?

  Reasumując. To kolejne spłacanie długów kosztem podatnika. Wpierw, żeby załatwić konkurenta do władzy, czołgi na obywateli posłali. Potem żeby się dogadać majątek podzielili. Obecnie resztki rzucają... jak (...).

  witold k

  18 grudnia 2008

 • komentarz[0] |

  ˆ 2002-2017 Witold Kowalczyk. Wszelkie prawa zastrzeżone.
  0.018 | powered by jPORTAL 2 & UserPatch