szukaj:

Modlitwa do Błogosławionego Jana Pawła II

Menu
W małej ojczyźnie
W dużej ojczyźnie
W Europie
Listy do przyjaciół
o sobie
woda

Prawica RP w PT
Radni V kadencji
inne
forum
strona główna
katalog stron
kontakt
Inne
działy artykułów
subskrypcja
informacje o nowych wersjach na twój mail!
Statystyki
userów na stronie: 0
gości na stronie: 2
Artykuły > W małej Ojczyźnie > Twarze komunistycznej bezpieki

Mowa o Wystawie IPN „Twarze Piotrkowskiej Bezpieki” i nie tylko. Wystawa, o czym na trybunalskich.pl pełno, powoli lokuje się w naszym mieście. Po Radomsku i Bełchatowie przybywa do nas. Tyle. Więcej w artach powiązanych.

Trudna praca IPN napotyka na cały szereg problemów. Polityczne są znane. Przez tyle lat nie oddzieliliśmy bezpieki od konfidencji od ofiar owych, czy pożytecznych idiotów. Zjawiska, które chce tym razem wskazać - to swego rodzaju kombatanctwo... wyścig to praw nie koniecznie potwierdzony w faktach. Zbytnia skromność, która nie pozwala na merytoryczną debatę. Nie wyjaśnione uwikłania. Tyle. To raczej zadania na przyszłość.  Forum

Apeluje w tym miejscu do władz miasta, środowisk solidarnościowych, w szczególności do konkretnych osób z tamtego czasu... zepchniętych przez „manutkomanię”  aby zdali sobie sprawę z obecnych potrzeb.

Jak w innym miejscu napisałem IPN zrobił Wystawę na prośbę środowiska radomszczańskiego. Działa (tam w Radomsku) stosowne Stowarzyszenie. Bełchatów poszerzył o około o30 twarzy piotrkowską bezpiekę. W Bełchatowie także działa stosowne Stowarzyszenie. Ta bezpieka piotrkowska (od siedziby, wojewódzkiej siedziby, w Piotrkowie)... mowa o byłym województwie.

Bełchatów – bełchatowskie Muzeum za własne pieniążki przygotowało kolejne obiekty. Są inne – to diagramy za szkłem w antyramie. W ogóle nie przyjmuję do wiadomości, że w Piotrkowie nie będzie części bełchatowskiej. Bełchatów zgadza się na przekazanie Piotrkowianom swojej pracy... IPN także.

IPN ze względu na organicznie budżetowe nie wydrukował czy nie dodrukował kolejnych twarzy Wystawy. Do tej pory... to nie ma związku z pieniędzmi, nie włożył na swoją stronę internetową wydawnictwa wystawowego. To precedens. Twarze

Potrzeby wskazane nam - Piotrkowianom i władzom Piotrkowa. Trzeba by pomóc IPN w sprawie nowego wydawnictwa - poszerzonego. Dalsze uzupełnianie Wystawy. Powołania do życia Stowarzyszenia. Publicznej debaty o tym co było i do dziś przeszkadza.

witold k

14 lutego 2009

Przykładowe teksty z tego tematu:

 • Lustracja i weryfikacja naukowców PRL
 • O komunistycznej bezpiece raz jeszcze...
 • Zadośćuczynienie za internowanie
 • O lustracji raz jeszcze
 • Rzeczpospolita konfidencka
 • Wystraszony Bolek - tym razem w sutannie...
 • Wyrodne dzieci III RP w Piotrkowie Trybunalskim
 • Wystawa „Twarze piotrkowskiej bezpieki”

   

 • komentarz[0] |

  ˆ 2002-2017 Witold Kowalczyk. Wszelkie prawa zastrzeżone.
  0.017 | powered by jPORTAL 2 & UserPatch