szukaj:

Modlitwa do Błogosławionego Jana Pawła II

Menu
W małej ojczyźnie
W dużej ojczyźnie
W Europie
Listy do przyjaciół
o sobie
woda

Prawica RP w PT
Radni V kadencji
inne
forum
strona główna
katalog stron
kontakt
Inne
działy artykułów
subskrypcja
informacje o nowych wersjach na twój mail!
Statystyki
userów na stronie: 0
gości na stronie: 1
Artykuły > W małej Ojczyźnie > Encyklopedia Piotrkowian czasu przełomu

Biogramy Piotrkowian

Pytanie. Czy XXX lat od największego (w naszych dziejach) zrywu Polaków... solidarnościowej pokojowej rewolucji nie nakazuje nam pozbierać się... Odpowiadam. Tak nakazuje. Od lat namawiam do zapisywania naszej lokalnej historii. Wielu to robi. Chyba jednak w domowym zaciszu bądź na prośbę instytucji zwłaszcza IPN.

Historia zatem jest pisana. Czy my sami bez komercji, politycznej poprawności, rywalizacji ośrodków zawodowo zajmujących się pisaniem historii... czasem pod potrzeby, nie powinniśmy stanąć ponad przyrodzoną skromność i podąć ważny dla naszych dzieci temat.

Przedstawiamy Wam Piotrkowianie (gdziekolwiek Was los rzucił) kolejne miejsce, swego rodzaju Encyklopedię na wzór „Encyklopedii Solidarności” i zapraszamy do zapisywania jej kart. Aby najnowszy projekt mógł zaistnieć potrzeba Zespołu Redakcyjnego, Ankieterów i jak napisałem - stanięcia ponad przyrodzoną skromność.

To miejsce, wedle pomysłu, ma wychodzić ponad czas Solidarności. Chcemy sięgnąć do naszych ojców z okupacji niemieckiej i sowieckiej, przez szary PRL po dzień dzisiejszy, w którym cały czas niszczy się ludzi.

Nasza alienacja w III RP doprowadziła do tego, że to Wyrodne Dzieci mają: pierwszeństwo, wpływy i narzędzia bogacenia siebie i swoich parobków. Nie zmienimy tego. Jednak możemy pokazać alternatywę, ludzi, miejsca, dorobek.

Zapraszam w imieniu pomysłodawców projektu do: podjęcia pracy w Zespole Redakcji, do wskazywania osób i wydarzeń, które należy wskazać i opisać.

Na wstępie należy się zarejestrować na portalu trybunalscy.pl (zarejestrowani subskrybują Grupę) i przystąpić do Grupy Tematycznej Biogramy. Osoby chętne do konkretnej pracy otrzymują uprawnienia administracyjne do specjalnej strony internetowej.

witold k

24 lutego 2010

komentarz[0] |

ˆ 2002-2017 Witold Kowalczyk. Wszelkie prawa zastrzeżone.
0.032 | powered by jPORTAL 2 & UserPatch