szukaj:

Modlitwa do Błogosławionego Jana Pawła II

Menu
W małej ojczyźnie
W dużej ojczyźnie
W Europie
Listy do przyjaciół
o sobie
woda

Prawica RP w PT
Radni V kadencji
inne
forum
strona główna
katalog stron
kontakt
Inne
działy artykułów
subskrypcja
informacje o nowych wersjach na twój mail!
Statystyki
userów na stronie: 0
gości na stronie: 2
Artykuły > W małej Ojczyźnie > Kto zatrzyma piotrkowską "śniegową" kulę?

Rzecz o problemach p. Matusewicza z wymiarem sprawiedliwości, w które wprowadzili pana Waldemara jego koledzy. Sprawę, dla niepoznaki, łączy się z obecną funkcją pana Waldemara, mianowicie prezydenta miasta. Nikt z dyskutantów ani na chwilę nie zatrzyma się nad wyborczą frekwencją i z tego wynikającej pozycji.

Do tej pory, do 21 września 2004 - sesja RM, pisałem o problemie z punktu widzenia pozytywnych okoliczności dla miasta. Remanent w Piotrkowie, Waldek jeszcze posiedzi, Rozprowadzają nas, czy Media odkryły sensację. Można je znaleźć na www.kowalczyka.of.pl i www.mojpiotrkow.pl To co wydarzyło się na nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej zmusza do refleksji. Mianowicie wysoka rada nie podjęła apelu o rezygnację z funkcji prezydenta przez aresztanta. Mało tego nie podjęła owego apelu ze względów proceduralnych. Nikt nie przygotował tekstu apelu. Nie żartuje ...

Okoliczności są takie. Najpierw wiele osób dało się umoczyć" w prywatną sprawę Waldemara Matusewicza. Mowa o akcji zbierania podpisów poparcia zaraz po aresztowaniu przez ABW. Następnie (z gruntu fałszująca rzeczywistość) akcja lokalnych środków przekazu i osobiste angażowanie się osób w propagandę na rzecz wybielania sprawy. Cała wielomiesięczna akcja, w kontekście obecnej funkcji aresztanta. Nazywam owe działania nadużyciem. Obecnie (to pokazała RM 21. IX) nie wiadomo jak z patowej sytuacji wyjść, a czas biegnie.

Oczywistym jest, że nie wolno łączyć problemów aresztanta z jego obecną funkcją. Zostając na funkcji pan Waldemar Matusewicz świadomie wciąga autorytet władzy w swe prywatne sprawy. Nadużywa funkcji. Tym samym odrzuca możliwość pomocy osób nie uwikłanych. A więc tych, na których powinno mu zależeć. Odczytanie na sesji rady oświadczenia o tym, że Waldemar Matusewicz sam nie zrezygnuje z funkcji prezydenta miało być czynnikiem, który spowodował, że Apel o rezygnacje nie został podjęty. Dziwię się i zastanawiam jak łatwo radni dali się z manipulować. Pytam, czy aby nie wygodnictwo, asekuracja są przemożnymi wartościami funkcjonującymi w okolicach naszego Samorządu.

Co do problemów, za które pan Waldemar poszedł siedzieć. Jest wiele osób, które zaangażowałby się w obronę gdyby nie dziwna okupacja funkcji nie pozostającej w związku z oskarżeniami. Mam pytania.

 • Co trzeba jeść, co trzeba pić, aby dojść do konstatacji, że rezygnacja z funkcji prezydenta może być przyznaniem się do winy za nie popełnione wykroczenia.
 • Co jedzą i co piją Ci, którzy te brednie powtarzają?
 • Dokąd to zmierza?
 • Kogo jeszcze ta kula zabierze!
 • Kiedy przyjdzie rozsądek.
 • Kiedy potrafimy odróżnić życie prywatne od swych funkcji?

  Przypominam, siedzi Waldemar Matusewicz, nie prezydent. Nie godzi się kupczyć funkcją polityczną do celów prywatnych. Ile to razy w życiu, ba na co dzień, jesteśmy poddawani różnym upokorzeniom, złośliwościom, w pracy przetasowaniami personalnymi, czy zwykłym nie zawinionym przez postronnych złym losom. Toż to sama istota natury. Nie można przeciw niej występować, jest ponad nasze ambicie czy plany. Trzeba swój los, z pokorą, przyjmować. Rozumiem, że zaprezentowane myślenie nie jest powszechne w środowiskach, w których celem jest ego i troska o wygrywanie tegoż. Zdaję sobie sprawę, że owe środowiska - to chyba większość w tzw. elitach. Tym nie mniej, konstatacja wyżej wymienionych jest przykra, zbyt późna i z tego względu moje pisanie.

  Swoją drogą, kto powiedział, że w imieniu wojewody administracją samorządową, nie mogą kierować Czapla i Chojniak. Taki stan może trafiać 2,5 roku. To chyba wystarczający okres do wyjaśnienia, czy Matusewicz jest, czy nie jest, winien machlojek wokół Funduszu. W między czasie będzie kolejna kampania wyborcza i czas na porządkowanie nowych pozycji politycznych. Widzę, wtedy, wielki powrót Pana Matusewicza.

  Witold K

  22 września 2004

 • komentarz[0] |

  ˆ 2002-2017 Witold Kowalczyk. Wszelkie prawa zastrzeżone.
  0.032 | powered by jPORTAL 2 & UserPatch