szukaj:

Modlitwa do Błogosławionego Jana Pawła II

Menu
W małej ojczyźnie
W dużej ojczyźnie
W Europie
Listy do przyjaciół
o sobie
woda

Prawica RP w PT
Radni V kadencji
inne
forum
strona główna
katalog stron
kontakt
Inne
działy artykułów
subskrypcja
informacje o nowych wersjach na twój mail!
Statystyki
userów na stronie: 0
gości na stronie: 2
Artykuły > W małej Ojczyźnie > List do Rzeczypospolitej Samorządnej

Kiedyś... 1992 rok, nazajutrz po tym jak kancelaria Prezydenta Polski Lecha Wałęsy, wycofała z PAP notatkę o tym, że kiedyś tam... Lecha Wałęsa podpisał kilka dokumentów o nie znaczącej wartości, napisałem apel. W apelu apelowałem do Lecha Wałęsy o to żeby wziął na siebie odpowiedzialność za TW Bolka. Dziś wiemy, że była Nocna Zmiana. Że bezpieka umocniła się w gospodarce i polityce. Stało się tak, bo wystraszony elektryk poszedł w zaparte. Nie był wstanie rzeczowo ocenić sytuacji... jest i będzie do końca swoich dni wykorzystywany jak.. (...).

Podobny... odpowiednio mniejszy w konsekwencjach strach, dopadł przewodniczącego Rady Miejskiej w Piotrkowie Trybunalskim. Nie rozumiem, nie rozumiem dlaczego osoba, wobec której postawiono wątpliwość natury moralnej i prawnej obciąża autorytet Samorządu swoją osobą. Owo obciążenie polega na tym, że przewodniczący funkcjonuje, czym stwarza toksyczną atmosferę. Miast usunąć się w cień do czasu rozstrzygnięć, (jeśli ma wątpliwości i oczekuje wyroku Sądu w swojej sprawie), pojawia się jako główny PR Samorządu. Podległe instytucje ich kierownictwa są stawianie w sytuacji, która będzie miała przykre konsekwencje.

Utrzymywanie sytuacji, która podważa wiarygodność i szacunek do Władzy jako wartości nadprzyrodzonej, jest drogą do jeszcze większej społecznej alienacji. Wyraża się ona niską frekwencją wyborczą i z tego wynikającymi problemami natury obywatelskiej, społecznej, politycznej. To, jak widzimy sprawia, że do przedstawicielstwa wchodzą nieodpowiednie osoby.

Ja wiem, że każdy ma prawo do obrony. Podobnie jak to było z p. Waldemarem Niewinnym, także i p. Marianowi Błaszczyńskiemu życzę oczyszczenia z zarzutu źle wypisanego Oświadczenia Majątkowego. Tylko na miły Bóg... Marian schowaj się w swym gabinecie czekaj. Nie można gorszyć ludzi... osoba, której postawiono zarzuty nie może udać, że ich nie postawiono. Ja z kolei uważam, że to nie jest sprawa Sądu a honoru, bezstronności. Radny nie może pełnić innych funkcji na majątku gminy, żeby inni z tego faktu nie mogli odcinać kuponów.

Wszyscy powinni, bez względu na koszty, bronić autorytetu Samorządu.

11 grudnia 2007

  • W załączeniu dwie, z wielu moich refleksji na temat Samorządu

    http://kowalczyk.info.pl/articles.php?id=36

    http://kowalczyk.info.pl/articles.php?id=47

  • komentarz[0] |

    ˆ 2002-2017 Witold Kowalczyk. Wszelkie prawa zastrzeżone.
    0.02 | powered by jPORTAL 2 & UserPatch